GÖÇMEN KADINLAR ve KADIN CİNAYETLERİNİ DURDURACAĞIZ PLATFORMU ELELE!

GÖÇMEN KADINLAR ve KADIN CİNAYETLERİNİ DURDURACAĞIZ PLATFORMU ELELE!

30 BİN GÖÇMEN KADIN, 30 GÜNDE, 30 BİN TL BAĞIŞ HEDEFİYLE YOLA ÇIKIYORUZ!

KADIN CİNAYETLERİNE SON DİYORUZ!

#gocmenkadinlarseninle #istanbulsözleşmesiyaşatır

Kadın dayanışmasının gücüne inanan herkese çağrımızdır!

21 Temmuz’dan beri hepimiz yeniden bir yasın içinden geçiyoruz.

Pınar Gültekin, belki de çoğumuzun bir zaman bir türüne maruz kaldığı erkek şiddetinin son mağdurlarından biri oldu. Maalesef Pınar’ı da kaybettik. Münevver gibi, Özgecan gibi, Emine gibi, Şule gibi, Fatma Altınmakas, Seher Fak ve isimlerini üzülerek buraya sığdıramadığımız binlerce kadın kardeşimiz gibi.  Yok görülmeye, basitleştirilmeye, değersizleştirilmeye çalışılsa da kadın cinayetleri dünyada olduğu gibi ülkemizin de en acı gerçeklerinden biri. Hal böyle değilmiş gibi, ironik bir şekilde İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılması da memleketin gündeminde. Oysa İstanbul Sözleşmesi baskın eril toplumsal zihniyete karşı bizi yaşatması olası tek güç elimizde✊?

Uzaklarda yaşıyor olmak, kendi topraklarımızda çekilen acıdan nasibimize düşeni almamak anlamına gelmiyor, bunu en iyi bizler biliriz✊?

Uzakta olabiliriz ama bu uzaklık yitip, giden bir can için günlerce kahrolmamıza mani değil✊?

Uzakta olabiliriz ama bu uzaklık bu şiddetin bize dokunmasına mani değil✊?

Uzakta olabiliriz ama bu uzaklık kardeşimizin, annemizin, arkadaşımızın hayatını etkileyen bu soruna destek olmamıza da mani değil✊?

Hepimizin sevdiği birçok kadın hala bu cinayetlerin gerçekleştiği havayı solurken, bizim bu davanın peşini bırakmamız mümkün değil✊?

Öfkeliyiz, üzgünüz ve aramızdan bir kadının gülüşünün daha eksilmesine tahammülsüzüz✊?

ARTIK YETER! ARTIK YETMELİ!

Hayatta kalabilen bizler, aynı göğe bakar ve aynı hayalleri kurarken, tüm varlığımızla YAŞAMAK ve YAŞATMAK İSTİYORUZ!

Bu doğrultuda bizler uzakta iken İstanbul Sözleşmesi’nin yürürlükte kalabilmesi, kadın cinayetlerinin durdurulabilmesi, örtbas edilip, intihar süsü verilen cinayetlerin aydınlanabilmesi ve en önemlisi kadın cinayetlerini besleyen toplumsal zihniyetin değiştirilip, dönüştürülebilmesi için gece gündüz çalışan kadın kardeşlerimize destek olmayı görev biliyoruz!

Kendi deyişleriyle, ”koskoca bir erkek egemenliği karşısında dimdik duran biz kadınlar, kadınlara dair her ne sorun varsa, kolektif bir akıl ile çözmek, birlikte mücadele etmek zorundayız.”

30 BİN GÖÇMEN KADIN, 30 GÜNDE, en az 30 BİN TL hedefiyle yola çıkıyoruz ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile bir bağış kampanyası başlatıyoruz.

Kadınlar yaşamak, kadınlar yaşatmak istiyor!

Kadın dayanışmasının gücüne inanan herkesi bu mücadelede yanımızda durmaya davet ediyoruz!

KAMPANYAMIZA YAPACAĞINIZ BAĞIŞLARINIZ İLE;

✨şiddetten korunmak isteyen kadınlara ve cinayet mağduru kardeşlerimizin ailelerine hukuki destek sağlayabilir,

✨gönüllü avukatların yürüttükleri hukuk mücadelelerinin ek masraflarına destek olabilir,

✨her geçen gün artan kadına yönelik ve aile içi şiddet konularında yapılan eğitim ve seminerlerin masraflarına katkıda bulunabilir,

✨Meclise kadına yönelik şiddet ve kadın – erkek eşitliği konularında sunulan öneri ve teklifler için yapılan araştırma çalışmalarının masraflarına katkıda bulunup, yasa çıkaran merciilerin kadınların sosyal ve ekonomik haklarıyla ilgili çalışmalar yapmalarına, çocuk istismarının önüne geçecek adımlar atmalarına , kadın cinayetlerin durdurulmasına, intihar süsü verilen ölümlerin sonlanmasına ve caydırıcı cezaların çıkmasına katkı sağlayarak bu mücadelede gönüllü çalışan arkadaşlarımıza destek verebilirsiniz.

BAĞIŞ KAMPANYAMIZA KATKIDA BULUNMAK İÇİN;

Alıcı Adı: KADIN CİNAYETLERİNİ DURDURACAĞIZ PLATFORMU DERNEĞİ

Açıklama: GÖÇMEN KADINLAR

ZİRAAT BANKASI

484-ŞİŞLİ / İSTANBUL ŞUBESİ

TL hesabı

IBAN: TR12 0001 0004 8471 9080 1350 05

Dolar hesabı

IBAN: TR55 0001 0004 8471 9080 1350 07

Euro hesabı

IBAN: TR82 0001 0004 8471 9080 1350 06

SWIFT / BIC: TCZBTR2A

’Her birimizin yapabileceği birçok şey var. Kadınların hak ve özgürlükleri için, mücadeleyi büyütmek için…’

BAĞIŞLARINIZI BEKLİYORUZ!

KADIN CİNAYETLERİNİ DURDURACAĞIZ PLATFORMU KİMDİR?

✨Bağışlarımızla mücadelelerine destek vereceğimiz KADIN CİNAYETLERİNİ DURDURACAĞIZ PLATFORMU 2010 yılında Türkiye’de artan kadın cinayetlerine son vermek amacıyla kurulmuş, platformumuz gibi GÖNÜLLÜLÜK ilkesi ile çalışan ve başta yaşam hakkı olmak üzere her tür kadın hakkı ihlaline karşı mücadele eden, öldürülen kadın kardeşlerimizi sahiplenen, onlar için aileleri ile beraber adalet mücadelesi veren, kadın cinayeti davalarını takip eden, hukuki destek sağlayan, adliyelerde kadın cinayetlerine dikkat çekerek kamuoyu oluşturan, yasa yapım sürecinde aktif rol alan bir sivil toplum kuruluşudur.

✨Bugüne kadar birçoğumuzun hafızasına kazınan Münevver Karabulut, Özgecan Aslan, Emine Bulut, Şule Çet gibi kadın kardeşlerimizin cinayetlerini ve şiddet gören kadınlarla, istismara uğrayan çocukları sahiplenmiş, gönüllü avukatlar ve temsilcilerle beraber ailelerinin yanlarında durarak, açılan davalarda caydırıcı cezaların ve emsal kararların alınmasına vesile olmuştur.

✨Platformun önceliği kadınların hayatta kalmasını sağlamaktır, bunun için şiddetten korunmak isteyen kadınlara hukuki destek sağlar, onlarla birlikte hayat mücadelesi verir. 6284 sayılı kanunun uygulanması için sorumluları göreve çağırır, kadınlara korunma kanunundaki haklarını bilmeleri için eğitimler düzenler, basın çalışmaları yapar, sanatçı dostlarının desteğini alır, toplumsal duyarlılık ve kamuoyu oluşturur.

✨”Şiddet, Yaralama, tehdit, hürriyetinden alıkoyma” gibi şiddet türlerine maruz kalan kadınların yanında, temsilcileri ve avukatlarıyla davalara katılır, yaşayan kadınlar için adalet ve korunma sağlanması için mücadele eder. Hem mücadele, hem müzakere diyen Platform, kadın cinayetlerini durdurma mücadelesinin büyümesi için örgütlenir, toplantılar, eylemler yapar. Yeni kişilerle tanışmak ve kadın için, bulunduğu illerde, okullarda standlar açar, platformu tanıtır, tanıtım toplantıları düzenler, koşullara bağlı olarak çeşitli eylem, eğitim ve faaliyetler gerçekleştirir.

✨Platform hakkında daha kapsamlı bilgiye web sayfalarından ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Web: http://kadincinayetlerinidurduracagiz.net/hakkimizda

Facebook: https://www.facebook.com/kadincinayetlerinidurduracagiz

Twitter: https://twitter.com/kadincinayeti

Instagram: https://www.instagram.com/kadincinayetlerinidurduracagiz/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir